Angļu valodas apguves iesācējiem raksturīgās kļūdas

Angļu valodas apguves iesācējiem raksturīgās kļūdas

Sākotnējais iespaids ir tāds, ka angļu valodas apguve – tas ir ļoti sarežģīts un neizpildāms uzdevums.  Taču, lai sasniegtu panākumus, atliek vienīgi pareizi organizēt savu darba procesu un izvairīties no visbiežāk pieļautajām kļūdām. Šajā rakstā mēs ar jums aplūkosim angļu valodas apguves iesācējiem raksturīgās kļūdas.

Pārmērīgi lielas cerības

Pašlaik gandrīz ikviena mūsdienīga reklāma sola uzlabot jūsu angļu valodas zināšanas tikai pāris nedēļu ilgā laikā, kas patiesībā ir absurdi. Tam nav vērts ticēt, jo šādā īsā laikā jūs nespēsiet apgūt ne angļu, ne vācu, ne ķīniešu valodu. Apgūt valodu no nulles līdz pieklājīgam līmenim iespējams ne mazāk kā 1 gada laikā, nepārtraucot nodarbības.

Nepareizi  izvirzīts mērķis

Ja jūs mācaties valodu tikai tādēļ, ka tas ir moderni un mūsdienīgajā pasaulē bez tās nav iespējams iztikt, tad jums nebūs motivācijas tās apguvei. Patiesais mērķis – tā ir valodas apguve jauna perspektīva darba iegūšanai, kvalifikācijas maiņai, lai iestātos prestižā mācību iestādēs (piemēram,  ārzemēs) un ceļošanai. Jums ir skaidri jāapzinās, ko jums sniegs jaunās zināšanas.

Koncentrēšanās uz gramatiku

Laika veltīšana vienīgi angļu valodas gramatikai – tā ir visizplatītākā kļūda. Daudzie pētījumi liecina, ka pārmērīgi aktīva gramatikas apguve negatīvi ietekmē runāšanas spējas. Tas notiek tā iemesla dēļ, ka angļu gramatika ir uztverei sarežģīta, bet runāšanas uzsākšana notiek pārāk ātri. Šādi jums nebūs pietiekami daudz laika atcerēties iekaltos noteikumus, lai spētu izteikties. Vēlamāk apgūt angļu valodas gramatiku intuitīvā līmenī, sarunāties ar svešzemniekiem un klausīties grāmatas angļu valodā.

Angļu valodas apguves iesācējiem raksturīgās kļūdas

Tiekties uz ideālu

Daudzi no tiem, kuri apgūst angļu valodu, bieži ieciklējas uz kļūdām, baidās tās pieļaut sarunu laikā, un līdz ar to veidojas valodas barjera. Taču jāatceras, ka pat paši valodas nesēji bieži pieļauj nepilnības savā runā. Tā vieta koncentrējieties pašam sarunas procesam un valodas apguvei. Jums jāiemācās izteikt savas domas tā, lai tās būtu saprotamas apkārtējiem cilvēkiem. Ar laiku jums viss izdosies.

Atsevišķu vārdu iemācīšanās

Tā vietā, lai mācītos atsevišķus vārdus, jākoncentrējas uz gatavu frāžu apguvi. Tā jūs ātri iemācīsieties veidot veselus teikumus. Šim nolūkam jums palīdzēs grāmatu lasīšana.

Neorganizētība

Izlaižot nodarbības un nepielietojot noteiktu apmācības metodiku, jūs nespēsiet ātri un kvalitatīvi iemācīties angļu valodu.  Ja jūs izlemsiet mācīties patstāvīgi, tad plānojiet savu laiku tā, lai angļu valodas nodarbībām veltītu 3-4 reizes nedēļā. Pēc tam sastādiet grafiku ar precīzi norādītiem  nodarbību sākuma un beigu laikiem. Obligāti ievērojiet šo plānu un neizlaidiet nodarbības.

Nevēlēšanās lasīt angļu valodā

Grāmatu, žurnālu un avīžu lasīšana ir diezgan sarežģīta. Nav obligāti jāsaprot burtiski ikviens vārds. Būs pietiekami, ja sākuma posmā jūs izpratīsiet teksta vispārējo domu un procesā mācīsieties noteikt vārdu leksikas nozīmi kontekstā. Pateicoties regulārai lasīšanai, jūs ne tikai paplašināsiet savu vārdu krājumu, bet arī iemācīsieties pareizi veidot savu runu.

Angļu valodas apguves iesācējiem raksturīgās kļūdas

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *