Angļu valodas zināšanu līmeņu klasifikācija

Angļu valodas zināšanu līmeņu klasifikācija

Ikvienam no mums ir raksturīga neobjektīva  savu zināšanu un iespēju vērtēšana, jo sevišķi, ja tas attiecās uz valodas prasmēm.  Tāpēc, lai darba devēji un darbinieki, stājoties darbā, kā arī studenti, stājoties augstskolā, spētu precīzāk raksturot angļu valodas zināšanas, tika ieviesta speciāla angļu valodas zināšanu līmeņu klasifikācija. Tālāk mēs esam uzskaitījuši visus šos līmeņus, sākot no zemākā līdz visaugstākajiem ar visiem to aprakstiem.

Angļu valodas līmeņu klasifikācija:

Beginner

Tas ir pirmais pamata līmenis, ar kuru katrs uzsāk angļu valodas apguvi. Šajā līmenī cilvēks iemācās pateikt savu vārdu, pastāstīt par sevi, atbildēt uz vienkāršākajiem jautājumiem, saskaitīt līdz simts, kā arī zina alfabētu, prot izrunāt vārdus, saprot elementārus teikumus un jautājumus.

Elementary

Šajā līmenī cilvēks spēj saprast uzrakstus, sniegt īsu informāciju par sevi un citiem, izteikt vienkāršas domas, taču ar grūtībām apmainīties ar replikām ar ārzemniekiem.  Pamatā to pārvalda cilvēki, kuri aprobežojas ar angļu valodas zināšanām skolas programmas līmenī.

Pre–Intermediate

Tas ir vidējās sagatavotības līmenis. Cilvēkam šajā līmenī ir vārdu krājums  sadzīviska rakstura sarunām, izprot gramatikas pamatus, prot skaidri izteikt savas domas un jūtas, lasa nesarežģītus tekstus un saprot to pamata idejas.

Angļu valodas zināšanu līmeņu klasifikācija

Intermediate

Intermediate līmenī cilvēks jau spēj brīvi un pārliecinoši sarunāties angļu valodā par ikdienas tēmām, kā arī labi pārzināt gramatiku, aprakstīt cilvēkus, vietas, situācijas, pareizi savienot vārdus teikumos  angļu valodā gan rakstiski, gan mutiski.

Upper–Intermediate

Šajā līmenī cilvēks pārzina visu valodas gramatiku, izņemot nelielas nianses.  Tekoši runā, dažādās situācijās pielieto oficiālo un neoficiālo valodu, diskutē ar vairākiem cilvēkiem un spēj uzturēt sarunu.  Uzreiz saprot teksta pamata idejas, spēj uzrakstīt oficiālas un neoficiālas vēstules, skaidri un pārliecinoši izteikt domas, lai  klausītājs viegli izprastu teikto.

Advanced

Šajā posma cilvēks valodu pārvalda dzimtās valodas līmenī. Tekoši runā par dažādam tēmām bez gramatiskām un leksikas kļūdām.  Zina un prot sarunās pielietot idiomātiskus izteicienus, dažādas frāzes vai vārdu savienojumus.  Spēj uzrakstīt oficiālas un neoficiālas vēstules, esejas, rakstus, grāmatu, filmu un notikumu aprakstus.

Ja jums nepieciešams precīzi noteikt savu angļu valodas līmeni, tad pašlaik pieejami dažādi testu varianti angļu valodas līmeņa noteikšanai gan tiešsaistē, gan arī mācību centrā LatInSoft.

Angļu valodas zināšanu līmeņu klasifikācija

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *