Ar ko ir bīstami sociālie tīkli?

Ar ko ir bīstami sociālie tīkli?

Šodien mēs ar jums parunāsim par to, ar ko ir bīstami sociālie tīkli. Neraugoties uz to, ka pašlaik sociālie tīkli ir guvuši popularitāti visā pasaulē, tos joprojām nevar uzskatīt par lietotājiem drošiem. Lielākajam vairumam pirmās interneta lietošanas iemaņas sākas tieši ar reģistrēšanos sociālajos tīklos, lai sameklētu sen aizmirstus draugus, paziņas un radiniekus, kā arī jaunas iepazīšanās. Pašlaik sazināšanās sociālajos tīklos tiek uzskatīta par modernu.

Mūsdienās sociālos tīklus aktīvi izmanto krāpnieki. Tālāk mēs jums pastāstīsim par visizplatītākajām viltībām, kā arī par to, kā izvairīties no ļaunprāšu lamatām.

Pirmais veids – «ērts pielikums»

Sociālā tīkla lietotājiem tiek piedāvāts kāds bezmaksas pielikums ar atsauci. Šīs atsauces šrifts un fons pilnībā imitē tās oficiālo formātu, pārliecinot lietotāju, ka šeit nav nekādu blēdību. Uzejot uz atsauces, smārtfonā parādās lodziņš ar informāciju par to, ka programmas uzstādīšana noritējusi veiksmīgi.

Vienīgi šai programmai ir viens knifs – tā ir jāaktivizē. Šai nolūkā ir lodziņā jāievada kods, taču, lai to iegūtu, jānosūta sms uz noteiktu īso numuru. Sms vienmēr ir maksas, taču par to nekas netiek teikts, tiek vienīgi norādīts, ka tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka jūs neesat robots. Daudziem lietotājiem pat neienāk prātā – kādam nolūkam programmas izstrādātājiem vajadzīga šāda informācija? Un rezultātā cilvēks, nosūtot sms, pats to nezinot, parakstās uz pakalpojumu, kas no mobilā rēķina automātiski atskaita pieklājīgu summu, pie kam tas tiek darīts katru mēnesi!  Bet programma – apmāns un pat nedarbojas.

ērts pielikums

Padoms

Vienmēr lietojiet tikai licencētas programmas. Pie tam pievērsiet uzmanību izstrādātājam. Izdevīgāk un pareizāk būs samaksāt programmnodrošinājuma piegādātājam, nekā maksāt krāpniekiem, saņemt nekvalitatīvu produktu vai riskēt, pārkāpjot likumu. Jebkuras programmas lejupielādējiet tikai no oficiālām mājas lapām.

Otrs veids – «palīgā draugam»

Sociālajā tīklā jums pienāk sms no labi pazīstama drauga ar lūgumu uzklikšķināt uz atsauces un nobalsot. Sms saturs var būt šāds: “Sveiks. Steidzami vajadzīga tava dalība – palīdzi! Nobalso par mani šajā atsaucē”.  Jūs noklikšķināt uz atsauces, tālāk nosūtāt numuru un no jūsu rēķina pazūd krietna summa. Šādu paziņojumu varianti var būt daudzi, dažkārt tie ir ļoti emocionāli.  Savukārt jūsu draugam nav ne jausmas, par ko ir runa, bet lielākais vairums šādu lappušu izrādās viltotas.

Padoms

Pirmais, kas jādara, saņemot šādu paziņojumu, sazinieties ar savu draugu jebkādā veidā, izņemot sociālā tīkla akkauntu. Ja viņš apstiprinās, ka sūtījis jums atsauci, tad jums pašam jālemj, ko tālāk darīt. Taču nekādā gadījumā nevajag neapdomīgi klikšķināt uz atsaucēm.

Trešais veids – «paroļu zagšana»

Ļoti bieži sociālo tīklu lietotāji saskaras ar spamu, kas viņiem pienāk “personīgajos ziņojumos”.  Spamu sūta krāpnieki to “draugu” vārdā, kuru akkaunti bija uzlauzti. Pašlaik – tas ir visnevainīgākais krāpniecisko darbību veids, jo lietotājs  var viegli atgriezt savu akkauntu, bet visi draugiem sūtītie ziņojumi ar laiku nonāk spam-ā. Pēc uzlaušanas krāpniekiem ir pilnīga pieeja jūsu personīgajiem datiem un sarakstei.

paroļu zagšana

Padoms

Pieejai sociālajam tīklam izmantojiet unikālu paroli un to regulāri mainiet. Nelietojiet vienu un to pašu paroli vairākiem sociālajiem tīkliem.

Rezumējot iepriekš teikto

Ļaunprāši vienmēr izdomā jaunas interneta un sociālo tīklu lietotāju krāpšanas shēmas. Tāpēc vienmēr  esiet uzmanīgi, jo jūsu drošība ir vienīgi jūsu rokās!

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *