Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku labprāt veic pirkumus Internetā, neizejot no mājām. Tas ir diezgan ērts un praktisks iepirkšanās veids, taču ne visi aizdomājas par to, ka, ik reizi ievadot savus bankas kartes datus, cilvēks sevi pakļauj potenciālām briesmām. Tāpēc šajā rakstā mēs ar jums aplūkosim drošības noteikumus Interneta veikalos un tirdzniecības platformās, kā arī pastāstīsim, kā nenonākt virtuālo krāpnieku viltību varā.

Pirkumiem Internetā piemīt daudz pozitīva, jo iegādājoties jebko Interneta veikala, nav jātērē savs dārgais laiks sarunām ar pārdevējiem-konsultantiem, var bez steigas un rūpīgi izpētīt preci, kā arī salīdzināt tās cenu ar citiem tādiem pašiem piedāvājumiem. Vienmēr ir laiks apdomāt un izlemt, vai šis pirkums jums ir vajadzīgs. Bez Interneta pirkumu priekšrocībām pastāv arī zināmi trūkumi. Tad nu tiksim skaidrībā, kā izvairīties no problēmām, veicot pirkumus Interneta tīklā.

Kā var apkrāpt Interneta veikalā?

  1. Nenosūtot preci

Pašlaik vairums tirdzniecības platformu strādā, saņemot priekšapmaksu. Ja jūs esat veikuši šādu maksājumu, tad visticamāk, jūs saņemsiet nekvalitatīvu vai attēlam neatbilstošu preci, vai arī vispār nesaņemsiet savu pirkumu.

  1. Atvest iepriekš iesaiņotu brāķētu preci

Bieži vien kurjeri steidzas, tāpēc jūs nevarat kārtīgi aplūkot iegādāto lietu. Bet vēlāk, kad jūs esat konstatējuši preces trūkumus, jums atsaka mainīt preci, aizbildinoties, ka jūs paši to esat sabojājuši.

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

  1. Pierakstīt spama saņemšanai

Daudzi negodīgie tiešsaistes pārdevēji pieprasa obligāti ne tikai norādīt savu numuru, bet arī citu informāciju, kura nekādā veidā nav attiecināma uz jūsu pasūtījumu. Tas tiek darīts ar nolūku, lai jūs pierakstītu spama sanemšanai un dažādiem reklāmas zvaniem.

  1. Izliekoties par Interneta veikalu

Dažas negodprātīgas vietnes speciāli maskējās, izliekoties par Interneta veikalu, tas ir vajadzīgs, lai izmānītu visus bankas kartes datus, kā arī slepenos kodus, un rezultātā nozagtu jūsu iekrātos naudas līdzekļus.

  1. Pārdot nelegālu preci

Atsevišķas preces, kuras tiek pārdotas ārzemju tirdzniecības platformās, var izrādīties citās valstīs aizliegtas. Tāpēc esiet sevišķi uzmanīgi, pirms pērkat lietu, kura nav pārdošanā jūsu valstī.

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Kas jāievēro, iepērkoties Interneta veikalā?

Jūsu pārlūkprogrammas adreses rinda

Jebkura liela un nopietna servisa lappuses konfidenciālu datu ievadīšanai ir absolūti aizsargātas, bet dati tiek nodoti šifrētā veidā. Vietnes adresei jāsākas ar «https://», kam līdzās redzama aizslēgtas slēdzenes zīme.

Pircēju atsauksmes

Vienmēr izlasiet pircēju atsauksmes par Interneta veikalu, kurā jūs vēlaties veikt pirkumu, kā arī par preci, kuru vēlaties iegādāties. Piemēram, tādas apjomīgas tirdzniecības platformas kā Amazon un Ebay ļoti sargā savu reputāciju un tāpēc viņiem pastāv savas pircēju aizsardzības programmas.

Čeka pieejamība

Bez čeka jūs noteikti nespēsiet samainīt bojātu preci vai atgriezt par to naudu.

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Informācija, kuru jūs par sevi rakstāt

Kurjeram ir pietiekami zināt tikai jūsu vārdu, adresi un tālruņa numuru, lai ar jums sazinātos. Atsevišķi piegādes dienesti pieprasa arī ievadīt pases datus pasūtījuma noformēšanas pabeigšanai. Lai saņemtu sūtījumu, būs jāuzrāda pase.

Preces fotoattēli

Visbiežāk veikali paši fotogrāfē savu preci, lai to demonstrētu vislabākajā veidā. Ja esat pamanījis, ka Interneta veikalā pie preces atrodas cita Interneta resursa fotoattēls, tad tas ir iemesls būt uzmanīgākam.

Zema cena

Ja jūs Interneta veikalā esat atradis preci ar cenu, kas ir ievērojami zemāka par tirgus cenu vai salīdzinot ar citu Interneta veikalu pat divkārši zemāka, tad tas ir iemesls, lai uzmanītos. Ir teiciens “skopais maksā divkārši”, tāpēc nežēlojiet naudu un pērciet dārgāku preci pārbaudītā vietnē.

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Kas vēl jāņem vērā pirms iepirkšanās Interneta veikalā?

Obligāti izlasiet noteikumus

Pirms pirkuma veikšanas uzmanīgi izlasiet preces apmaiņas un atgriešanas noteikumus. Tāpat arī precizējiet, kādus dokumentus jums izsniegs pie preces apstiprināšanas. Pārbaudiet, vai ir norādīti sazināšanās kontakti. Jo vairāk informācijas par sevi sniegs Interneta veikals, jo tas ir drošāks.

Neveiciet priekšapmaksu par preci

Ja iespējams, tad preci apmaksājiet tikai pie tās saņemšanas un tikai pēc tam, kad esat to pārbaudījis. Ja priekšapmaksa – obligāts Interneta veikala nosacījums, tad izmantojiet pārbaudītas maksāšanas sistēmas ar pircēju aizsardzības programmu, piemēram, PayPal.

Drošības noteikumi Interneta veikalos un tirdzniecības platformās

Izlasiet visus Interneta veikala garantijas un muitas noteikumus

Ja jūs vēlaties pirkt tehniku ārzemju Interneta veikalā, tad iepriekš izlasiet visus garantijas pakalpojumu noteikumus jūsu valstī. Uzziniet, vai ir pieejamas oficiālas darbnīcas, kādi dokumenti būs vajadzīgi, lai tajās vērstos, vai vajadzības gadījumā ir iespējams apmainīt preci? Noteikti precizējiet, vai dārgas preces tiek apliktas ar muitas nodokli. Jo dažkārt šāds nodoklis ievērojami padārdzina preces cenu.

Ieviesiet sev par paradumu ievērot šos vienkāršos noteikumus, un tad riski iepirkties Interneta veikalos, kā arī izredzes iekļūt krāpnieku viltību lamatās būs minimālas!

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *