Daugavpils jaunieši gūst uzvaru „IT manai nākotnes karjerai” konkursā

Projekta “IT manai nākotnes karjerai” ietvaros organizētajā konkursā Daugavpils jaunieši saņem balvas un atzinību!

2014.gada 26.februārī, Rīgā notika LIKTA un Microsoft Latvia organizētā izglītojošā projekta “IT manai nākotnes karjerai” noslēguma pasākums. Pasākumā piedalījās arī 4 jaunieši no Daugavpils un projekta reģionālais koordinators Daugavpilī – LatInSoft mācību centrs.

Projekta ietvaros tika organizēts konkurss, kurā dalībniekiem, izmantojot iegūtās zināšanas, bija jāizstrādā Infogr.am prezentācija, lai demonstrētu gūtās prasmes un iedvesmotu jauniešus saistīt savu nākotni ar IT.

Konkursā uzvarēja Stefānija Zaiceva no Daugavpils, jelgavniece Elīza Barkāne un Anete Lasmane no Aizkraukles, kas savā īpašumā ieguva jaunus Windows 8 planšetdatorus. LIKTA simpātiju balvu saņēma Renāte Kazaka no Ventspils un Roberts Vībāns no Jēkabpils.

Daugavpils jaunieši gūst uzvaru „IT manai nākotnes karjerai” konkursā

I.Jurševska, Ē.Eglītis, konkursa laureāte S.Zaiceva, S.Bāliņa, R.Zitmanis

Konkursa laureāti – S.Zaiceva, R.Kazaka, A.Lasmane, R.Vībāns

Konkursa laureāti – S.Zaiceva, R.Kazaka, A.Lasmane, R.Vībāns

Specbalvu no Infogr.am saņēma Daugavpiliete Margarita Boldavenko – Infogr.am maksas versijas abonementu gadam (180 USD) vērtībā.

Projekta noslēguma pasākumā jauniešus uzrunāja un apbalvoja Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilona Jurševska, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa, Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis, Infogr.am grafiskā dizainere Alise Semjonova, kā arī pasākuma moderators – digitālais čempions Reinis Zitmanis.

Savā pieredzē dalījās arī jaunieši un reģionālie koordinatori no visas Latvijas. Par projekta realizēšanu Daugavpilī stāstīja LatInSoft mācību centra projektu koordinatore Inese Poga. Ar prezentāciju uzstājās arī Daugavpils 9.vidusskolas jaunieši Dmitrijs Babovskis un Dmitrijs Minajevs, kuri projekta ietvaros savā skolā novadīja atklāto, interaktīvo informātikas stundu „Skolēni – skolēniem”, kurā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī informātikas skolotāji, izglītības iestāžu vadība un izglītības pārvaldes pārstāvji.

Daugavpils jaunieši gūst uzvaru „IT manai nākotnes karjerai” konkursā

D.Babovskis un D.Minajevs – prezentācija

Ir liels gandarījums par to, ka projekta „IT manai nākotnes karjerai” ietvaros Daugavpilī jaunieši guva jaunas, noderīgas IT zināšanas, kā arī par jauniešu izrādīto iniciatīvu veidojot apbalvojumu cienīgus konkursa darbus un ieguldīto darbu savu zināšanu nodošanā citiem jauniešiem.

Projekta „IT manai nākotnes karjerai” ietvaros Daugavpilī laika posmā no jūnija līdz oktobra beigām tika organizēti 10 izglītojošie semināri un apmācīti 40 jaunieši, katrs no kuriem nodeva savas zināšanas vēl pieciem vienaudžiem, tādējādi apmācot kopumā vēl 200 jauniešus.

Ar Microsoft YouthSpark globālās iniciatīvas atbalstu 2013. gada laikā Kurzemē, Zemgalē un Latgalē tika organizēti bezmaksas semināri jauniešiem vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Nozares eksperti jauniešiem palīdzēja apgūt IT prasmes, tostarp Office 365, digitālo prezentāciju rīkus un interneta lapu vai baneru izveidi. Projekta laikā tika apmācīti 200 jaunieši, un katrs no viņiem nodeva iegūtās zināšanas tālāk vēl pieciem vienaudžiem. Tādējādi kopumā izglītoti 1200 jaunieši visā Latvijā.

Sīkāk par Projektu „IT manai nākotnes karjerai” rezultātiem un ar konkursa uzvarētāju darbiem var iepazīties LIKTA preses relīzē.

Vairāk foto – LatInSoft Facebook lapā.

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *