HP dibinātājam Deividam Pakardam – 100

Šodien, 7.septembrī, aprit 100 gadi kopš Deivida Pakarda (David Packard, 07.09.1912 – 26.03.1996) dzimšanas – viena no ievērojamākajiem biznesmeņiem vēsturē, Hewlett-Packard (HP) uzņēmuma līdzdibinātāja.
HP vēsture ir kļuvusi par klasisku paraugu veiksmīgam tehnoloģiju „start-up” uzņēmumam un piemēru tam, kā inovāciju filozofija var izmainīt uzņēmuma korporatīvo kultūru kopumā un ietekmēt vesela reģiona attīstību.

1939. gadā Bils Hjūlets (Bill Hewlett) un Deivids Pakards uzsāka savu biznesu Pakarda garāžā Palo Alto pilsētiņā, ieguldot lietā 538 dolārus. Viņu pirmie klienti bija Volta Disneja studija. HP uzņēmums ražoja elektroniskās un mērierīces. 1960-tajos gados HP uzsāka skaitļošanas mašīnu ražošanu. Turpmāk HP kļuva par tehnoloģisko līderi un lielāko tintes un lāzera printeru, personālo datoru, serveru ražotāju. Šobrīd HP strādā vairāk nekā 300 tūkstoši darbinieku un uzņēmuma apgrozījums 2011. gadā sastādīja vairāk nekā 127 miljardus dolāru.

Deivids Pakards, kurš vadīja HP uzņēmumu vairāk nekā 40 gadus, izmainīja Amerikas un visas pasaules korporatīvo kultūru. Viņa menedžmenta filozofija „HPWay”, kas balstījās uz atvērtību, kreativitātes un iniciatīvas atbalstu, administratīvās hierarhijas un formalitāšu novēršanu, kļuva par HP veiksmes pamatu. Šo filozofiju pārņēma un attīstīja daudzi mūsdienu IT un Hi-Tech industrijas līderi. HP un Stenfordas universitāte kļuva par kodolu, ap kuru izveidojās Silīcija Ieleja (Silicon Valley) – vieta, kurā ir koncentrējušās lielākās pasaules tehnoloģiskās korporācijas un milzīgs skaits nelielu inovatīvu uzņēmumu.

LatInSoft vadītājam Sergejam Simonovam bija tas gods 1992.-93. gados, Krievijas programmētāju grupas sastāvā, strādāt HP izpētes grupā (HP Labs), kas darbojās HP izpētes centrā Palo Alto. Par neaizmirstamu notikumu kļuva 1993. gada februārī notikusī šīs grupas inženieru tikšanās ar Deividu Pakardu.

HP dibinātājam Deividam Pakardam - 100

Fotogrāfijā ir redzams Deivids Pakards un programmētāju grupa no Obninska, Krievija:
S.Bulejevs, J.Gricajevs, Deivids Pakards, S.Simonovs, D.Mazurins.
Palo Alto, HP Laboratories, 1993.

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *