1000 e-apmācīti uzņēmēji Latvijā

1000 e-apmācīti uzņēmēji Latvijā

Lai spētu veiksmīgi konkurēt mūsdienu uzņēmējdarbības vidē, kļūst arvien svarīgāka mazo un vidējo uzņēmumu prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas – internetu un e-pakalpojumus.

Līdz ar jauna mācību gada sākšanos, apmācības visā Latvijā uzsāk ne tikai skolēni, bet arī uzņēmēji – kopā 1000 mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji rudenī uzsāks mācības, lai apgūtu datorprasmes un tehnoloģiju iespējas projekta „E-apmācīts uzņēmējs” ietvaros, kuru organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Hansabanku.

Projekta mērķis ir veicināt uzņēmēju interesi apgūt jauno tehnoloģiju iespējas: datorprasmes, internetu un e-pakalpojumus. Apmācību programmā ir ietvertas daudzas uzņēmējiem svarīgas tēmas: internetbankas lietošana, drošība interneta vidē, e-pasta izmantošana, informācijas saglabāšana un nosūtīšana, e-komercija utml.

„Elektronisko norēķinu īpatsvars Latvijas lielākajā bankā – Hansabankā jau šobrīd ir tuvs maksimāli iespējamajam – 96,36%. Tas apliecina milzīgo bankas pakalpojumu lietošanas apjomu un nozīmi elektroniskajos kanālos, las palīdz ietaupīt gan laiku, gan naudu. Arvien vairāk elektroniskajā vidē kļūst pieejami arī citi pakalpojumi. Mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir īpaši svarīgi tos izmantot, stiprinot savu konkurētspēju mūsdienu ekonomiskajos apstākļos,” uzskata Dainis Bērziņš, Hansabankas valdes loceklis, Produktu attīstības un IT pārvaldes vadītājs.

Kā jau iepriekš bija minēts, projekta „E-apmācīts uzņēmējs” ietvaros pašvaldībām un Latvija@Pasaule mācību centriem būs iespēja apmācīt sava rajona uzņēmējus, saņemot finansiālu atbalstu no Hansabankas 50% apmērā no mācību maksas visiem mācību dalībniekiem. No viena uzņēmuma projekta apmācībās var piedalīties līdz pieciem darbiniekiem. Kopā atbalstu apmācībām saņems 1000 uzņēmēji 11 Latvijas rajonos. Mācību programma ir veidota LIKTA sadarbībā ar Hansabanku, Microsoft Unlimited Potential mācību programmu un Ekonomikas ministriju.

Hansabankas atbalstu uzņēmēju apmācībām saņems šādi rajoni:
• Preiļu rajons – 100 uzņēmēju apmācība (Preiļu NVO – 65321603, Preiļu Valsts ģimnāzijas reģionālais datorcentrs – 65322679);
• Jelgavas rajons – 80 uzņēmēju apmācība (Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs – 63012154);
• Jēkabpils rajons – 50 uzņēmēju apmācība (Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrs – 65221333);
• Aizkraukles rajons – 120 uzņēmēju apmācība (Aizkraukles rajona Pieaugušo izglītības un inovāciju atbalsta centrs – 65133902);
• Daugavpils rajons – 110 uzņēmēju apmācība („LatInSoft” – 65429699);
• Valmieras rajonā – 150 uzņēmēju apmācība ( Vidzemes Mūžizglītības atbalsta biedrība – 64207227);
• Ogres rajonā – 70 uzņēmēju apmācība (Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas sistēmas centrs – 65071967);
• Liepājas rajonā – 120 uzņēmēju apmācība (biedrība „Apmācību projekti” – 63481283);
• Ventspils rajonā – 120 uzņēmēju apmācība („Ventspils Digitālais centrs” – 63607607);
• Madonas rajonā  – 50 uzņēmēju apmācība (Madonas rajona pieaugušo izglītības centrs – 64860570);
• Rīgā – 50 uzņēmēju apmācība (LIKTA Latvija@Pasaule mācību centrs – 67311821)

Daugavpils pilsētā un rajonā apmācību nodrošina Mācību centrs LatInSoft.

Pieteikšanās jau sākusies!

Sīkāka informācija un pieteikšanās apmācībai pa tālr. 65429699.

1000 e-apmācīti uzņēmēji Latvijā

Par LIKTA. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā (LITTA) un aptver visu Latvijas IKT nozari − elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. Plašāka informācija par asociāciju: www.likta.lv.

Par Hansabanku. Hansabanka ir daļa Swedbank grupas, kas ir viena no lielākajām finanšu institūcijām Ziemeļvalstīs un Baltijā. Swedbank grupas klientu skaits  ir 9 miljoni privātpersonu un 600 tūkstoši uzņēmumu. Swedbank ir pārstāvēta ne tikai Ziemeļvalstīs un Baltijā, bet arī Krievijā, Ukrainā, Luksemburgā, Spānijā, ASV, Ķīnā un Japānā. 2007.gada decembrī grupas aktīvi bija aptuveni 100 miljardi latu. Vairāk par Hansabanku www.hansabanka.lv; vairāk par Swedbank www.swedbank.com.

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *