Piedalies un veido savas ģimenes E-pasauli!

Piedalies un veido savas ģimenes E-pasauli!

Pirmo reizi Latvijā īpašas apmācības digitālajās prasmēs uzsāks ģimenes 12 rajonos. Apmācību projekta „Virtuālais ceļvedis ģimenei” ietvaros datorprasmes kopīgi mācīsies  dažādu paaudžu ģimenes locekļi. Ģimenes pēc apmācību beigšanas saņems sertifikātu „eApmācīta ģimene ,  kā arī tiks aicinātas piedalīties konkursā „manas ģimenes e-Pasaule”. Projektu Latvija@Pasaule iniciatīvas ietvaros organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Microsoft Latvia un reģionālajiem mācību centriem.

Mūsdienās vairums cilvēku savā ikdienā darba vai mācību vajadzībām, informācijas ieguvei, rēķinu apmaksai u.c. mērķiem lieto datoru. Daudziem dators kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un saturīgu brīvā laika pavadīšanas veidu.

Mācību programmas „Virtuālais ceļvedis ģimenei” ietvaros pašvaldībām un Latvija@Pasaule mācību centriem, saņemot finansiālu atbalstu no Microsoft Latvia, būs iespēja apmācīt sava rajona iedzīvotājus – visa vecuma ģimenes locekļus,. Kopā 2008. gadā līdzfinansējumu ģimeņu pilotapmācībām saņems mācību centri 12 Latvijas rajonos.

Imants Freibergs, LIKTA prezidents : „Projekta ietvaros, darbojoties kopā vecākiem un bērniem, ģimene spēs ne tikai apgūt tik ļoti nepieciešamās datorprasmes, bet arī labāk izprast viens otra vajadzības .Šīs apmācības būs kā ierosme kopīgai un lietderīgai laika pavadīšanai pie datora.„

Sekmīgām apmācībām ir izveidots jauns mācību materiāls „Virtuālais ceļvedis ģimenei”, kuru, uz Microsoft Unlimited Potential mācību programmu bāzes, kopīgi ir izveidojuši vairāk nekā desmit Latvija@Pasaule mācību centru pasniedzēji no visiem Latvijas reģioniem Grāmatā ģimenes locekļi varēs izlasīt un praktiski izmēģināt, kā mājās izmantot datoru saziņai, ģimenes izklaidēm, kā arī, lai apstrādātu un veidotu attēlus, kontrolētu personīgās finanses, un daudziem citiem mērķiem.

”Informācijas tehnoloģijas ir mūsu dzīves sastāvdaļa, ar ko saskaramies ne tikai darbā, bet arī mājās, skolā un sadzīvē. Tādēļ ir svarīgi veicināt ikviena izpratni par informāciju tehnoloģiju iespējām. Jaunās apmācības paplašinās zināšanas un redzesloku dažādu interešu un vecuma cilvēkiem un mācību procesā būs iespēja vienam otru papildināt un sniegt atbalstu”, skaidro Sandis Kolomenskis, Microsoft Latvia vadītājs.

Apmācību ietvaros tiek izsludināts konkurss „Ģimenes e-pasaule”. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu zināšanu un prasmju apguvi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, ģimenes radošā potenciāla un sadarbības prasmju attīstību. Pieteikšanās termiņš konkursam līdz 15. novembrim. Ar konkursa nolikumu var iepazītieswww.latvijapasaule.lv mājas lapā.

Microsoft Latvia atbalstu ģimenes locekļu apmācībām saņems šādi rajoni:

 • Preiļu rajons –  45 ģimenes locekļu apmācība (Preiļu NVO – 65321603, Preiļu Valsts ģimnāzijas reģionālais datorcentrs – 65322679);
 • Jelgavas rajons –  40 ģimenes locekļu apmācība (Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs – 63012154);
 • Jēkabpils rajons –  24 ģimenes locekļu apmācība (Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrs – 65221333);
 • Aizkraukles rajons –  30 ģimenes locekļu apmācība (Aizkraukles rajona Pieaugušo izglītības un inovāciju atbalsta centrs – 65133902);
 • Daugavpils rajons –  30 ģimenes locekļu apmācība (mācību centrs „LatInSoft” – 65429699);
 • Valmieras rajonā – 20 ģimenes locekļu apmācība ( Vidzemes Mūžizglītības atbalsta biedrība – 64207227);
 • Ogres rajonā – 24 ģimenes locekļu apmācība (Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas sistēmas centrs – 65071967);
 • Liepājas rajonā – 40 ģimenes locekļu apmācība (biedrība „Apmācību projekti” – 63481283);
 • Ventspils rajonā – 45 ģimenes locekļu apmācība ( „Ventspils Digitālais centrs” – 63607607);
 • Madonas rajonā  – 50 ģimenes locekļu apmācība (Madonas rajona pieaugušo izglītības centrs – 64860570);
 • Ludzas rajons –  30 ģimenes locekļu apmācība (Biedrība „Ludzas rajona zinību centrs„ – 6570745)

Daugavpils rajonā apmācību nodrošina LatInSoft mācību centrs.

Apmācības notiks no 01.11.2008 līdz 15.12.2008.

Reģistrācija un papildus informācija – pa tālr. 6 5429699

Piedalies un veido savas ģimenes E-pasauli!


Par LIKTA. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā (LITTA) un aptver visu Latvijas IKT nozari − elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. Plašāka informācija par asociāciju: www.likta.lv.

Par Microsoft. Dibināta 1975. gadā, Microsoft (Nasdaq “MSFT”) ir programmu, pakalpojumu un Interneta tehnoloģiju pasaules līdere personālajai un biznesa skaitļošanai. Kompānija piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu, kas radīti, lai lietotāji varētu izmantot programmas jebkurā laikā, vietā un iekārtā. Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2004.gada pavasarī Microsoft Latvia, konsolidējot savas esošās aktivitātes izglītības jomā un plānojot jaunas, uzsāka izglītības programmu IT Dauka. Programmas mērķis ir palīdzēt dažāda vecuma cilvēkiem apgūt datorprasmi un iespējas, kuras informāciju komunikāciju tehnoloģijas sniedz pasaules izzināšanā.

Par MS Unlimited Potential – Sabiedrības tehnoloģiju prasmju attīstības programmu. „Microsoft Unlimited Potential – Sabiedrības tehnoloģiju prasmju attīstības programma ir globāla sabiedriska mācību programma, kuras mērķis ir likvidēt digitālās nevienlīdzības plaisu sabiedrībā un veicināt katra indivīda iespējas darba tirgū, uzlabojot prasmes darbā ar tehnoloģijām. Programmas ietvaros Microsoft atbalsta sabiedriskos IT mācību centrus, piedāvājot kompleksus risinājumus – finansējumu apmācībām, programmatūras dāvinājumus un specializētas mācību programmas.”

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *