Kas ir attālināts darbs?

Kas ir attālināts darbs

Mūsdienās attālināts darbs kļūst aizvien populārāks gan darbinieku, gan darba devēju vidū. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim par to, kas ir attālināts darbs, kā arī minēsim vispopulārāko attālināto profesiju piemērus.

Kas ir attālināts darbs?

Attālināts darbs — tas ir darbā iekārtošanās veids, kad darbiniekam nav darba vietas, tā vietā viņš strādā mājās. Tādā veidā darbinieks un darba devējs atrodas viens no otra šķirti, bet darba rezultāti tiek nosūtīti caur Internetu. Pēc daudzu cilvēku domām šāds darba veids ļauj ievērojami veiksmīgāk realizēt savu potenciālu. Pašlaik pat vislielākajos uzņēmumos ir nolīgti attālināti darbinieki.

Attālinātu profesiju piemēri

Vieni no attālināta darba veicējiem ir IT-profesiju pārstāvji, reklāmas un mārketinga speciālisti, dizaineri, tulkotāji, radošie darbinieki. Tāpat arī vispieprasītākās attālinātās profesijas ir programmētāji, kopiraiteri, žurnālisti, tulkotāji, dizaineri, ilustratori, SMM-speciālisti, tekstu salicēji, programmatūras testētāji, zvanu centru operatori. Attālinātu daru pēc izvēles var strādāt cilvēki bez speciālām zināšanām un apgūt populāras profesijas internetā.

Attālinātu profesiju piemēri

Attālināta darba priekšrocības

  • Iespēja iekārtoties darbā lielā uzņēmumā ar labu atalgojumu. Tas būs sevišķi aktuāli cilvēkiem no tādiem reģioniem, kuros ir maz darba vietu informācijas tehnoloģiju speciālistiem vai radošo profesiju pārstāvjiem.
  • Iespēja izvēlēties savu darba grafiku.
  • Nav vajadzības sarunāties ar biroja kolēģiem, novērsties no darba.
  • Laika ekonomija, jo nebūs jātērē vairākas stundas ceļam uz darbu, pārvietojoties ar metro vai atrodoties sastrēgumos. Darbu var sākt, pat nepieceļoties no gultas.
  • Nevajadzēs tērēt līdzekļus lietišķā apģērba un citu dreskoda atribūtu iegādei.

Attālinātā darba trūkumi

  • Ne visi uzņēmumi ir gatavi pieņemt darba attālinātus darbiniekus.
  • Nav saskarsmes ar kolēģiem. Kāds no tā cieš, bet kāds to pārdzīvo pavisam viegli.
  • Darbam nepieciešamais dators un programmas dažkārt jāiegādājas uz sava rēķina (taču mēdz būt izņēmumi).
  • Patstāvīgi jāorganizē sava darba diena, jo neviens neseko līdzi darba izpildei.
  • Nepastāv darbinieka kontrole.

Attālinātā darba trūkumi

Kur var atrast attālinātu darbu?

Attālināta darba piedāvājumi ir atrodami dažādās mājas lapās ar vakanču piedāvājumiem, kā arī aplūkojot uzņēmumu – potenciālo darba devēju mājas lapas. Daudzi uzņēmumi publicē vakances savās mājas lapās un var norādīt par attālināta darba iespējām. Atšķirībā no ārštata darbiniekiem, kuri strādā paši uz sevi, attālināts darbinieks – tas ir štata speciālists, kas strādā vienā uzņēmumā. Tāpēc ārštata biržās attālinātā darba projektu piedāvājumu ir pavisam maz.

Rezumējot

Pašlaik pasaule ir tik plaša un daudzveidīga, ka ikvienā sfērā var sameklēt to, kas būs vispiemērotākais. Jūs varat tik daudz izmēģināt un paveikt, bet Internets – tas ir visvieglākais pieejas veids neizpētītajam. Tāpēc negaidiet, izmēģiniet savus spēkus jaunās sfērās un mainiet savu dzīvi uz labāku!

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *