Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Mūsdienās angļu valodas zināšanas kļuvušas par nepieciešamību. Šajā valodā runā lielākā daļa pasaules iedzīvotāju. Taču ne visiem ir pietiekami daudz laika, lai to veltītu valodas apguvei. Šajā rakstā mēs pastāstīsim par to, vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā.

Parēķināsim

Pirmajā acumirklī šķiet, ka pusstunda angļu valodai – tas ir ļoti maz. Mēs visi esam pieraduši, kas tas ir ļoti darbietilpīgs un ilgstošs process. Ja parēķina, tad 30 minūtes dienā – tās ir 15 stundas mēnesī vai 180 stundas gadā. Ja raugāmies no šādas pozīcijas, tad vairs nešķiet, ka nodarbībām tiek veltīts pārāk maz laika.  Piemēram, angļu valodas standarta kurss paredzēts tikai 3 nodarbībām nedēļā pa 1,5 stundām.  Pie šāda grafika mēnesī sanāk 18 stundas.  Nedaudz vairāk, nekā nodarbojoties pa pusstundai dienā.

Kāpēc šāda sistēma izraisa daudz strīdu?

Apmācību procesā ļoti daudziem cilvēkiem formējas nepareizs priekšstats par to efektivitāti.  Mēs tūlīt paskaidrosim, ko tas nozīmē. Aptuveni 95% cilvēku uzskata, ka nogurums pēc angļu valodas nodarbībām ietekmē apmācību rezultātus. Mūsu smadzenes saņem daudz informācijas, taču nodarbību beigās nespēj to pārstrādāt.

Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Taču patiesībā nogurums izraisa uzmanības koncentrēšanās pazemināšanos, tāpēc tās noturēšana kļūst aizvien sarežģītāka. Apmācību maksimālais rezultāts būs atkarīgs no intereses līmeņa attiecībā uz apgūstamo tēmu, kas parasti tiek sasniegts pirmajās 30-50 minūtēs. Šajā laikā mūsu smadzenes ir pilnīgi gatavas uzņemt jaunu informāciju.  Tāpēc stundas skolā ilgst tikai 40 minūtes, jo bērnu smadzenes nespēj ilgstoši bez pārtraukuma koncentrēties.

Kāda ir jēga sistēmai «30 minūtes dienā»?

Angļu valodas apmācības tehnika pusstundu dienā paredzēta ātru rezultātu iegūšanai – mēneša laikā sākt brīvi sarunāties ar valodas nesējiem neizdosies. Galvenā sistēmas priekšrocība ir nepārtrauktībā.

Ja ar šīs tehnikas palīdzību iemācās 10-12 vārdus aptuveni 2 reizes nedēļā, tad mēneša laikā iespējams iemācīties jau 80 vārdus, bet ja nodarbības netiek izlaistas, tad pareizi organizēts atkārtošanas grafiks paātrinās mācības vairākkārtēji. Lai sarunātos par sadzīviskām tēmām, 4 mēnešu laikā jūs varēsiet patstāvīgi apgūt 350-400 vārdus.

Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Kā izmantot sistēmu «30 minūtes dienā»?

Lai angļu valodas apmācībām veltītās 30 minūtes dienā izrādītos efektīvas, papildus jaunu vārdu iegaumēšanai mēs piedāvājam vairākus vingrinājumus, ko iesaka šīs programmas veidotāji.

Diktāts

Trenē valodas uztveri ar dzirdi, gramatiku, ortogrāfiju un pieturzīmju lietošanu.  Lai uzrakstītu diktātu, nav vajadzības kādam lūgt tekstu nodiktēt. Šim nolūkam izmantojiet resursus ar jau uzrakstītiem diktātiem:

  • Dictationsonline — lielisks resurss valodas apguvējiem ar sarežģītības pakāpēm.
  • Rong-Chang — liels diktātu krājums par dažādām tēmām.
  • Breaking News English — tiešsaistes diktātu krājums ar sadalījumu frāzēs. Var uzreiz rakstīt un pārbaudīt rezultātu.

Sacerējums

Sāciet ar 8-10 teikumu gara sacerējuma rakstīšanu.  Galvenais ir izvēlēties jūs interesējošu sacerējuma tēmu un gūt gandarījumu par uzrakstīto – tad vingrinājumi sagādās arī savus rezultātus. Lai nepieļautu kļūdas, izmantojiet vienkāršus teikumus un gramatiskās konstrukcijas, kuras jūs zināt.

Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Gramatika

Mūsdienās mācīties angļu valodas gramatiku ir daudz vienkāršāk. Sāciet ar vienkāršu gramatisku konstrukciju apguvi.  Pašlaik pieejamas daudz interaktīvas mājas lapas, kas tūlīt uzrāda  kļūdas un ļauj  tās labot.

Grāmatu lasīšana

Sāciet lasīt grāmatas ar vienkāršotu tekstu leksiku. Internetā ir pieejams ne mazums grāmatu angļu valodā iesācējiem – izvēlieties un sāciet lasīt. Izrakstiet nepazīstamos vārdus un pievienojiet apgūstamajiem vārdiem. Tie ir regulāri jāatkārto, lai nostiprinātu atmiņā.

Noklausieties audio-grāmatas

Valodas uztvere ar dzirdi ir sarežģītāka. Tāpēc mēs rekomendējam sākt ar bērnu pasakām – tās ir pietiekami vienkāršas leksikas ziņa, un diktori runā lēnām. Vidēji viena pasaka aizņems 10-15 minūtes.

Rezultātā

Lai izveidotu pilnvērtīgu zināšanu sistēmu, visus vingrinājumus savā nodarbību  grafikā izkārtojiet vienmērīgi.  Un zināt ko? Šī metode darbojas!  Pateicoties 30 nodarbību minūtēm dienā, jūs bez sevišķām pūlēm varat apgūt Intermediate līmeni pāris mēnešu laika.

Šajā sistēmā galvenais – neizlaist nodarbības. Pusstundu ilgu treniņu metodika sagādās labus rezultātus vienīgi tādā gadījumā, ja tie būs nepārtraukti. Viena izlaista nodarbība var negatīvi  ietekmēt nedēļas laikā gūtos sasniegumus.  Bet tiem, kuriem neatliek laika pilnvērtīgām mācībām, šāda zināšanu apguve būs īsts atradums.

Mācieties angļu valodu ar prieku!

Vai iespējams apgūt angļu valodu 30 minūtēs dienā?

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *