Noslēdzies konkurss „Ģimenes e-pasaule”

2008.gada 12. decembrī Jelgavā tika pasniegtas balvas „Ģimenes e-pasaule” konkursa uzvarētājiem – ģimenēm no visas Latvijas, kas sekmīgi apguvušas datorprasmes un izveidojušas interesantākos darbus, pateicoties LIKTA un Microsoft Latvia kopīgi izstrādātai unikālai e-prasmju apmācības programmai ģimenēm.

Noslēdzies konkurss „Ģimenes e-pasaule"

Konkursa galveno balvu,
kā arī balvu nominācijā
“Asprātīgākā ģimene”
saņēma
Gorbunovu ģimene
no Daugavpils
par prezentāciju
“Mūsu ģimene ceļo”.

“Mūsu ceļojums izvērtās par ļoti spilgtu un neaizmirstamu notikumu, un pats galvenais − pilnīgi negaidītu. Plānojot braucienu mums nebija ne mazākās nojausmas kādā pasakā mēs nokļūsim, un ka tas kļūs par īstu ceļojumu laikā. Tieši tāpēc mums gribējās izstāstīt citiem, kā var atrauties no realitātes, nokļūt bērnībās pasaulē un sajusties kā īstām princesēm un karaļiem”, saka Gorbunovu ģimene.

Tika paziņoti arī balvu saņēmēji šādās nominācijās:

•    Progresīvākā ģimene − Liedskalniņu ģimene no Aizkraukles par mājas lapu “Mūsu ģimene”;
•    Mīļģimene – Miķelsonu ģimene no Jelgavas par prezentāciju “Caur gadiem sanošais mūsu ģimenes mīlestības ceļojums”;
•    Ziedošākā ģimene – Lipsku ģimene no Ludzas par prezentāciju “Mūsu ģimenes tradīcijas jeb No viena zieda vainagu nesapīsi”;
•    Sportiskākā ģimene – Babru ģimene no Preiļiem par prezentāciju “Mēs sportojam un atpūšamies kopā”;
•    Dzimtas koka pētnieki – Kaufeldu ģimene no Liepājas par prezentāciju “Manas dzimtas koks”;
•    Netradicionālākā pieeja – Goteru ģimene no Cesvaines par prezentāciju “Mūsu ģimene”
•    Radošākās prezentācijas speciālbalvu saņēma Andžānu ģimene no Aizkraukles par darbu “Mūsu ģimene ceļo”.

Ģimeņu apmācību un konkursa pieteikumu organizēšanu Daugavpilī īstenoja  LatInSoft mācību centrs. „Ģimeņu apmācība – tā ir lieliska ideja, jo steidzīgajā ikdienā, kad elementāri trūkst laika gan  mācībām, gan ģimenei, ļoti vērtīga ir doma to visu apvienot vienā. Šis projekts ļāva Daugavpils ģimenēm LatInSoft mācību centrā ne tikai iegūt jaunas zināšanas, bet arī jautri un lietderīgi  pavadīt brīvdienas ģimenes lokā” izsakās Tatjana Jakupenko, LatInSoft mācību centra vadītāja.

“Ģimeņu apmācībā tika apgūtas ne tikai mūsdienās tik nepieciešamās datorprasmes, bet arī stiprinātas Latvijas ģimeniskās tradīcijas un uzlabota sapratne kā ģimeņu ietvaros starp dažādām paaudzēm, tā starp ģimenēm un pat dažādiem Latvijas novadiem,” sacīja Imants Freibergs,” LIKTA prezidents.

“Konkursa dalībnieku izdoma un azarts informācijas tehnoloģiju izmantošanā bija pārsteidzošs un apstiprina mūsu pārliecību, ka IT var būt viena no tām kopīgajām interesēm, kas saliedē ģimenes”, ir gandarīts Sandis Kolomenskis,” Microsoft Latvia vadītājs.

Konkursa ģimenēm “Ģimenes e-pasaule” mērķis ir veicināt jaunu zināšanu un prasmju apguvi informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomā, ģimenes radošā potenciāla un sadarbības prasmju attīstību un popularizēt kopīgu laika pavadīšanu ģimenē, iesaistoties izglītojošās aktivitātēs, kas apvieno dažādu paaudžu ģimenes locekļus.

Konkursā tika aicināta pieteikties ikviena Latvijas ģimene, kura, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespējas, vēlas pastāstīt par sevi un iesaistīties interesantā un aizraujošā darba procesā. Konkursam tika pieteikti 26 interesanti un oriģināli darbi. Konkurss 2008. gadā notika pirmoreiz un to organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Microsoft Latvia sadarbībā ar Latvija@Pasaule mācību centriem Aizkraukles, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rīgas, Valmieras un Ventspils rajonos.

Par LIKTA. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā (LITTA) un aptver visu Latvijas IKT nozari − elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. Plašāka informācija par asociāciju: www.likta.lv.

Par Microsoft. Dibināta 1975. gadā, Microsoft (Nasdaq “MSFT”) ir programmu, pakalpojumu un Interneta tehnoloģiju pasaules līdere personālajai un biznesa skaitļošanai. Kompānija piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu, kas radīti, lai lietotāji varētu izmantot programmas jebkurā laikā, vietā un iekārtā. Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2004.gada pavasarī Microsoft Latvia, konsolidējot savas esošās aktivitātes izglītības jomā un plānojot jaunas, uzsāka izglītības programmu IT Dauka. Programmas mērķis ir palīdzēt dažāda vecuma cilvēkiem apgūt datorprasmi un iespējas, kuras informāciju komunikāciju tehnoloģijas sniedz pasaules izzināšanā.

Par MS Unlimited Potential – Sabiedrības tehnoloģiju prasmju attīstības programmu. „Microsoft Unlimited Potential – Sabiedrības tehnoloģiju prasmju attīstības programma ir globāla sabiedriska mācību programma, kuras mērķis ir likvidēt digitālās nevienlīdzības plaisu sabiedrībā un veicināt katra indivīda iespējas darba tirgū, uzlabojot prasmes darbā ar tehnoloģijām. Programmas ietvaros Microsoft atbalsta sabiedriskos IT mācību centrus, piedāvājot kompleksus risinājumus – finansējumu apmācībām, programmatūras dāvinājumus un specializētas mācību programmas.”

Par LatInSoft mācību centru. LatInSoft mācību centrs ir izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta mācību iestāde, kuras darbības pamatvirziens ir apmācība programmās, kas saistītas ar mūsdienīgu IT izmantošanu. Mācību centrs ir viena no uzņēmuma LatInSoft struktūrvienībām. LatInSoft populārākie produkti – grāmatvedības programmu komplekss GrinS, datoru tehniskais serviss no attāluma TeleHelp. Plašāka informācija: www.latinsoft.lv

Autors:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *